الکل ماده‌ای است که به اسانس اصلی اضافه شده و آن را رقیق می‌سازد. با کمک الکل بو از روی پوست متصاعد شده و کمک می‌کند که پخش بوی عطر به میزان قابل توجهی بالا برود. در واقع بدون وجود الکل تنها خودتان متوجه می‌شوید که عطر زده‌اید.

جالب است بدانید که عطرها نیز فصل دارند و بهتر است هرکدام در فصل خود استفاده شوند تا تاثیر بهتری داشته باشند. عطرهایی که برای فصل‌های سرد استفاده می‌شوند دارای ماهیت گرم بوده و عطرهای دارای ماهیت سرد نیز برای فصل‌های گرم سال مناسب‌تر هستند.

زمانی که عطر استفاده میشود تا زمانی که آخرین نشانه های خود را هنوز حفظ کرده است را ماندگاری عطر میگویند.

برای محافل رسمی بهتر است از عطرهای تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده کنید. به عطرهایی که معمولاً بوی شکلات و میوه های تابستانی را میدهند عطرهای شیرین و گرم میگویند و عطرهایی هم که از اسانس ریشۀ درختان و ادویه های تند شرقی درست شده اند را عطرهای تلخ گویند.

آن را به فاصله ۲۰ سانتیمتر از پوست خود اسپری کنید. حتی اسپری کردن روی یک منطقه بزرگ از پوست کمک می کند تا رایحه ی عطر شما بماند تا یک منطقه ی کوچک از پوستتان.

اولین عطر را روی یک مچ دست امتحان کرده و چند دقیقه صبر کنید. دومین عطر را به مچ دست دیگر و سومی را به داخل آرنج اسپری کنید.

به یاد داشته باشید، سه عطر هنرمان را می توان فقط برای بار اول امتحان کرد بیشتر از آن باعث می شود تا حس بویایی خود را به اشتباه بیندازید.

عطر خود را در دمایی متعادل و خشک نگه داری نمایید .آن را از منابع گرمایی همچون خورشید یا رادیاتورها و همچنین منابع سرما زا به دور نگه دارید .

گرما و سرمای بیش از حد بالانس ظریف میان روغن های موجود در عطر را در هم ریخته و موجب تغییر رایحه خواهد شد .

استفاده از تکنیک لایه بندی عطر، سعی کنید عطرها را به صورت ست خریداری کنید

و از تولیدات جانبی آن نظیر ژل دوش ، استیک ضد تعریق و . . . در کنار عطر اصلی استفاده نمایید . این کار موجب افزایش رایحه و پخش بهتر آن می گردد .

۱. هر عطر دارای ترکیبات متفاوتی است که بر روی ماندگاری آن تاثیر دارد.

۲. محل اسپری عطر روی بدن در ماندگاری آن موثر است.

۳. میزان رطوبت و چربی پوست نیز در ماندگاری عطر موثر است.

۴. پس از زدن عطر، پوست را به هم نمالید!

۵. غلظت عطر با ماندگاری آن دارای رابطه مستقیم است.

۶. آب و هوا نیز روی ماندگاری عطر تاثیر دارد.